Tuzla Mutfak Lavabosu Gideri Tıkanıklığı Açma 05387853441

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tuzla Mutfak Lavabosu Gideri Tıkanıklığı Açma :

Tuzla mutfak lavabosu gideri tıkanıklığı açma servisi merkezi Tuzla olup İstanbul un tüm ilçelerine tıkalı lavabo açma, tıkalı gider açma,tıkalı tuvalet açma ve kanalizasyon giderlerinin kırmadan robot makineler ile açılması konusunda servis hizmeti vermektedir.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Mutfaklar yaşam alanlarımızın en çok kullanılan ve bir evin olmazsa olmaz bölümleridir. Mutfağı bir bütün olarak düşünürsek bazı kısımları vardır lavabo da bu parçalardan birisidir. Herşey sorunsuz olarak gittiğinde lavabonun önemini pek anlıyamayız. Mutfak lavaboları üç temel kısımdan oluşur

1.Soğuk ve sıcak su musluğu

2.Atık suyun toplandığı evye

3.Evye de toplanan atık suyun dışarı atılmasını sağlayan gider tesisatı

Mutfak lavabosu giderleri zamanla işlevini kaybederek sorun yaratabilir. Bu sorun genelde tıkanma şeklinde olarak lavabodan dökülen su gider borusundan gitmeyerek geri taşar. Mutfak lavabosu gideri tıkanıklığı tam olarak budur. Tıkanan lavabo gideri aslında suyun yavaş gitmesi ile ve koku sorunu olarak karşımıza çıkar.Su yavaş gitse de lavabo içinde kalmadığı ve geri basmadığı için çokta dikkate alınmaz. Tıkanan lavabo gideri zamanla daha da dolarak tamamen işlevini kaybeder.

Mutfak lavabolarının tıkanmasına neden olan genel unsurlar ikiye ayrılır

1.Yanlış gider tesisatı uygulamaları

2.Kullanıcıdan kaynaklı hatalar

Mutfak Lavabo Gideri Tıkanıklığına Sebep Olan Tesisat Hataları :

Lavabo gider tesisatı yapılırken birkaç nokta çok önemlidir. Bunlardan ilki tesisat için kullanılacak borunun iç çapıdır. Mutfak lavabosu gider tesisatının bağlantılarında kullanılan pimaş olarak tabir edilen plastik boru çapının 5cm den az olmaması gerekmektedir. Tuzla Mutfak Lavabosu Gideri Tıkanıklığı Açma servisi kanal kamerası kullanarak sorunun kaynağını tespit eder.

Bir diğer hususta  lavabo tesisatının montajı aşamasında kirli suyun akış yönüne doğru pimaş borularına eğim verilmesi gerekmektedir. Yeterli miktarda eğim verilmeyen boru içerisinde kalıntı kalacağından ve devamlı suretle bu kalıntıların borunun içerisinde birikeceğinden tıkanmalara neden olur.

Mutfak lavabosu gider tesisatında bir diğer noktada tesisat uzunluğu ve dirsek kullanımıdır. Gereğinden fazla uzun yapılan bir tesisatta tıkanıklık sorunu meydana gelme ihtimali çok yüksektir. Uzun tesisatta birde dirsek kullanımı mevcut ise lavabo tıkanıklığı sorununun yaşanması kaçınılmazdır.

Mutfak Lavabo Gideri Tıkanıklığına Sebep Olan Kullanıcı Hataları :

Mutfak lavabolarının tıkanmasının en önemli nedeni lavaboya dökülen atık yağlardır. Atık yağlar boru içerisinde donarak ve birikerek atık suyun tesisattan gidişine engel olur. Yağ tabakası zamanla büyüyerek boru çapında daralmaya son olarak ta tamamen boru yüzeyini kapatarak tıkanmaya neden olurlar. Kesinlikle  atık yağ lavaboya dökülmemeli ve bir kapta biriktirilmelidir.

Tuzla Kırmadan Robot Makine ile Mutfak Lavabo Gideri Tıkanıklığı Açma  :

Tuzla Mutfak Lavabosu Gideri Tıkanıklığı Açma servisi kanal tesisat görüntüleme kameraları ve gider açma robotları ile kırmadan mutfak lavabonuzdaki tıkanıklık sorununu giderir. 7/24 müşteri hizmetlerimize ulaşabilir ve servis desteği alabilirsiniz.

Tuzla Mutfak Lavabosu Gideri Tıkanıklığı Açma 05387853441

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir